Zpět na přehled

Informace o černém kašli a diagnostických službách naší laboratoře

Aktualita
4. 4. 2024

Černý kašel, známý také jako pertuse, je bakteriální infekce způsobená bakteriemi Bordetella pertussis a B. parapertussis. Toto onemocnění je charakteristické svým intenzivním, dávivým kašlem, který může vést k extrémnímu vyčerpání a v závažných případech i k hospitalizaci, zejména u malých dětí.

V naší laboratoři nabízíme komplexní diagnostické služby pro detekci černého kašle. Používáme metodu polymerázové řetězové reakce (PCR), která je vysoce citlivá a specifická, což znamená, že může rychle a přesně identifikovat přítomnost bakterie.

Kromě PCR testování provádíme také kultivaci bakterií.

Pro provedení těchto testů je nutný výtěr z nosohltanu. Tento jednoduchý a rychlý postup zahrnuje zavedení tenkého tamponu skrze nosní dutinu, aby se získal vzorek sekretu, který bude následně analyzován.

Naše laboratoř je vybavena nejmodernějšími technologiemi a naši odborníci jsou vysoce kvalifikovaní v poskytování přesných a spolehlivých výsledků. Pokud máte podezření na černý kašel, neváhejte kontaktovat svého ošetřujícího lékaře a nechte se otestovat v naší laboratoři.